i-tłumaczenia

Blog o podróżach, językach i ciekawostkach ze świata

pilot tv
Inne

Czy da się oglądać polską telewizję satelitarną w UK?

Brak dostępu do ulubionych seriali, sportu oraz innych programów telewizyjnych jest jednym z problemów, jaki pojawia się w związku z wyjazdem za granicę. Jednak wyjeżdżający do Wielkiej Brytanii wcale nie są skazani na brak kanałów polskiej telewizji – można uzyskać do nich dostęp także poza krajem. Jak to możliwe?

Programy polskiej telewizji są bardzo popularne nie tylko w Polsce. Chętnie oglądają je również osoby mieszkające za granicą, które mogą wtedy zachować więź z krajem. Kanały polskiej telewizji, w tym także te filmowe, sportowe czy dla dzieci, są w niektórych domach oglądane zamiast tych lokalnych. Co ważne, dzisiaj uzyskanie do nich dostępu nie jest wcale takie skomplikowane i dodatkowo nie jest związane z wysokimi kosztami.

 

Polskie programy telewizyjne w internecie

Dostęp do polskich programów telewizyjnych dostępny jest obecnie również przez internet. To wygodny sposób, aby oglądać różne materiały, jednak ma on także parę minusów.

 

Do dyspozycji jest pełna gama serwisów internetowych, które można oglądać za pośrednictwem internetu. Są to między innymi serwisy typu VOD, które pozwalają na uruchomienie materiałów w dowolnym momencie. Druga opcja to serwisy streamingujące, które na bieżąco nadają sygnał online, dlatego można oglądać w nich dokładnie to, co w telewizorze. Dostęp do wielu serwisów można uzyskać za darmo, ale inne wymagają opłaty.

 

Oglądanie polskiej telewizji przez internet jest dobrym wyborem dla osób, które nie mają własnego telewizora, a także dla tych, które doceniają komfort – można wtedy korzystać z telewizji na komputerze, smartfonie, tablecie. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że konieczne jest wtedy posiadanie stałego dostępu do internetu, a także dużego pakietu danych lub danych bez limitu.

 

Polska telewizja satelitarna w UK

Druga opcja dla osób, które chciałyby oglądać polskie programy telewizyjne za granicą, to założenie telewizji satelitarnej z Polski właśnie w UK. To całkowicie legalna propozycja dla tych osób, które chciałyby oglądać polskie kanały TV dokładnie tak, jak w kraju, czyli w ramach dostępnych pakietów, na przykład od operatorów Cyfrowy Polsat albo Canal+.

 

Założenie polskiej telewizji satelitarnej w Wielkiej Brytanii, na przykład w Londynie, jest możliwe za pomocą firm, które zajmują się montażem tego typu telewizji u klientów. Pośredniczą one wtedy w zawarciu umowy z operatorem, a także w jego imieniu wykonują montaż anteny satelitarnej i dekodera u klienta.

 

Umowę można zawrzeć wtedy dokładnie tak, jak w przypadku podpisywania jej w Polsce – potem należy tylko opłacać systematycznie abonament, aby mieć stały dostęp do różnych programów w ramach wybranego pakietu.

 

Alternatywą dla podpisania umowy abonamentowej jest skorzystanie z telewizji na kartę. Wtedy nie trzeba wiązać się z operatorem umową, ponieważ dostęp do telewizji uzyskuje się za pomocą karty prepaid, którą doładowuje się na bieżąco lub też wtedy, gdy chce się oglądać telewizję. To też wygodna propozycja dla osób często podróżujących.

 

Firmy wykonujące montaż mogą wtedy zapewnić pełną obsługę. Włącza ona między innymi zamontowanie anteny na budynku, jej odpowiednie ustawienie, wykonanie konfiguracji dekodera oraz telewizora. Można liczyć także na kompleksową pomoc wtedy, gdy pojawią się trudności z odbiorem, usterki anteny lub dekodera – pracownik firmy przyjedzie wtedy na miejsce, przeprowadzi diagnostykę i będzie mógł wykonać naprawę.

 

Zatem polskie kanały telewizyjne również można oglądać za pośrednictwem telewizji satelitarnej. Wybierając odpowiednią firmę, która świadczy usługi jej montażu, można oglądać ulubione kanały także podczas pobytu za granicą.