i-tłumaczenia

Blog o podróżach, językach i ciekawostkach ze świata

Gdzie mówi się po hiszpańsku?
Hiszpański

Gdzie mówi się po hiszpańsku?

Nauka języków obcych zazwyczaj jest dość trudna. Po opanowaniu pewnych podstaw staje się jeszcze cięższa i jeszcze bardziej wymagająca i właśnie wtedy człowiek często traci swoją motywację, przeciągając kolekcje lekcje w nieskończoność. W takim momencie należy ponownie rozbudzić w sobie zapał do zdobywania nowych umiejętności. Chociażby poprzez odkrycie, jakie korzyści może nieść ze sobą opanowanie konkretnego języka. W przypadku hiszpańskiego jest ich naprawdę sporo. W tym języku mówi się już bowiem w wielu rozmaitych krajach. Łatwo zresztą można sprawdzić gdzie się mówi po hiszpańsku.

Gdzie mówi się po hiszpańsku?

Gdzie mówi się po hiszpańsku?Wśród wszystkich języków to właśnie hiszpański plasuje się w czołówce tych najczęściej używanych na świecie. Przegrywa wyłącznie z angielskim i chińskim, więc można śmiało powiedzieć, że zajmuje trzecie miejsce pod względem użyteczności i przydatności. Już sam ten fakt powinien zmotywować wiele osób do kontynuowania nauki. Osoba, która zacznie swobodnie porozumiewać się w języku hiszpańskim, bez żadnych problemów dogada się z obcokrajowcami i to w różnych częściach świata. Wykorzysta swoją nową umiejętność nie tylko w Ameryce Południowej i Łacińskiej, ale też w Kanadzie czy nawet USA. A w jakich konkretnie państwach mówi się na co dzień w tym języku?

Oczywiście przede wszystkim w Hiszpanii, dla której mieszkańców język hiszpański jest językiem ojczystym. Niemalże tak samo często posługują się nim jednak ludzie żyjący na co dzień w Kolumbii, Meksyku oraz Argentynie. Używa się go także w Chile, Boliwii, Hondurasie, Peru, Wenezueli, Salwadorze oraz na Dominikanie i na Kubie. Mniej popularny, aczkolwiek także wykorzystywany, jest on w krajach takich jak: Kostaryka, Urugwaj, Panama oraz Portoryko.

Skoro więc w tak wielu krajach język hiszpański jest używany na co dzień, każdy powinien wysunąć z tego prosty wniosek, że naprawdę warto się go nauczyć. Jest to zresztą język bardzo przyjemny – o melodyjnym brzmieniu i dość prostych zasadach gramatycznych. Spokojnie można się go nauczyć na własną rękę, wykorzystując darmowe pomoce naukowe, których w Internecie jest od groma.