i-tłumaczenia

Blog o podróżach, językach i ciekawostkach ze świata

Co warto zobaczyć w Niemczech?
Niemiecki

Co warto zobaczyć w Niemczech?

Niemcy są krajem ściśle graniczącym z Polską i z tego powodu większość naszych rodaków miała okazję odwiedzić go przynajmniej raz w swoim życiu. W tym państwie każdy może zainteresować się czymś innym – niektórzy zachwycą się po prostu krajobrazami, znacznie bardziej zróżnicowanymi od tych znanych z polskich okolic, inni z kolei z chęcią zajrzą do najsłynniejszych zabytków, by w ten sposób przy okazji zapoznać się z historią kraju. Istnieje jednak kilka takich miejsc, które w Niemczech każdy powinien koniecznie zobaczyć. A co do nich należy?

Co warto zobaczyć w Niemczech?

Co warto zobaczyć w Niemczech?Po pierwsze – zamki. Doskonale ukazują one piękno oraz jednocześnie historię całego kraju. Jednym z tych najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych przez turystów jest zamek Schloss Neuschwanstein, wyróżniający się swoją niesamowitą i niepowtarzalną urodą. To przykład typowego zamku z bajek, niezwykłego pałacu, który wygląda tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą zamieszkiwała go przepiękna księżniczka. To właśnie on pojawia się w popularnych filmach Disneya, dlatego większość osób doskonale go kojarzy. Na pewno warto udać się w jego stronę razem z dziećmi. One będą zachwycone możliwością zobaczenia bajkowego zamku na własne oczy.

Europa-Park Rust

Turystom szukającym nieco większych wrażeń i dużych emocji Niemcy mogą zaproponować wizytę w jednym z największych wesołych miasteczek w Europie. Mowa tutaj o Europa-Park Rust, który jest niemalże tak samo popularnym parkiem jak słynny na całym świecie Disneyland. Skupia w sobie sporą ilość gigantycznych kolejek górskich, a także wiele innych atrakcji dla osób mniej odważnych i nieco młodszych. Park został podzielony na kilka sekcji tematycznych. W każdej z nich można znaleźć atrakcje i kolejki odzwierciedlające różne budynki i miejsca z wielu krajów europejskich. Odgrywają one dodatkową rolę edukacyjną. Jednocześnie uczą i bawią, dlatego jest to świetne miejsce dla dzieci i młodzieży.

Oczywiście tych atrakcji w Niemczech można znaleźć o wiele więcej, zatem najlepiej udać się do tego kraju przynajmniej na kilka dni, aby zarówno zabawić się w parku rozrywki, jak i zobaczyć na żywo chociażby część najsłynniejszych zabytków. Każdy, kto to zrobi, na pewno od razu dostrzeże ogromną wartość tego kraju.