i-tłumaczenia

Blog o podróżach, językach i ciekawostkach ze świata

Wakacje w Hiszpanii - gdzie najlepiej?
Hiszpański

Wakacje w Hiszpanii – Gdzie najlepiej?

Piękne piaszczyste plaże, upalna pogoda przez kilka miesięcy w roku i cała masa turystycznych atrakcji. To wszystko czeka na wczasowiczów udających się na wakacje do Hiszpanii. Jest to jeden z tych krajów, do którego Polacy uwielbiają wyjeżdżać podczas swoich urlopów. Robią to nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim po to, by poczuć ten niesamowity klimat, sprzyjający swobodnemu wypoczynkowi. Mówiąc o Hiszpanii, każdy zaczyna mieć przed oczami wyspy takie jak Majorka, Ibiza czy Wyspy Kanaryjskie. Wiele jest jednak zupełnie innych miejsc w tym kraju, o których nie mówi się zbyt często, a które też na pewno warto zwiedzić podczas letnich czy wiosennych wakacji.

Wakacje w Hiszpanii - Gdzie najlepiej?Wakacje w Hiszpanii – Gdzie najlepiej?

Większość turystów powinna zadowolić się w stu procentach wyjazdem na Majorkę. To jedna z najciekawszych wysp hiszpańskich. Bardzo ciekawa i urozmaicona pod względem krajobrazowym. Wypoczywając w jej okolicach, na pewno warto zajrzeć do przynajmniej kilku jej najsłynniejszych zatoczek – m.in. Cala Llombards. Majorka jest wręcz idealnym miejscem na wypoczynek w gronie rodzinnym. Przeważnie tak samo podoba się ona i dorosłym, i dzieciom czy młodzieży.

Mając natomiast do dyspozycji trochę więcej pieniędzy na wakacyjny wyjazd, warto pokusić się o Wyspy Kanaryjskie, które są oczywiście jednym z najdroższych, ale jednocześnie najciekawszych kierunków turystycznych w Hiszpanii. Skupiają w sobie aż 13 zróżnicowanych wysp, spośród których zdecydowanie największą popularnością cieszy się Teneryfa. Na pewno zadowoli ona tych, którzy nie przepadają za wielkimi upałami. Temperatury panujące w jej okolicy zazwyczaj są trochę niższe od tych występujących w pozostałych częściach kraju.